Kuigi Šoti Klubi on oma toimimiselt üsna reglemendivaba, on klubil välja kujunenud kindlad traditsioonilised üritused:

Robert Burnsile pühendatud õhtusöök – igal aastal jaanuari lõpus tähistatakse Robert Burnsi sünniaastapäeva traditsioonilise õhtusöögiga. Kuulsa Šotimaa poeedi sünnipäeva tähistamise komme on levinud üle maailma ning traditsiooniliselt kuulub selle õhtusöögi juurde ka Šoti rahvusroog Haggis.
Suveõhtusöök – Suvise pööripäeva paiku toimub Šoti Klubi hoovil suvine vabas vormis õhtusöök, mis on välja kasvanud Šoti Klubi korraldatud suurejoonelistest jaanipäevapidustustest, omaaegse hellitusnimega „Šoti klubi jõulud“.

Aastapäev – septembrikuus tähistatakse Šoti Klubi sünnipäeva. Iga 5 aasta tagant toimub aastapäeva raames pidulik vastuvõtt Tallinna raekojas ning rongkäik lippude lehvides ja torupillimuusika saatel läbi vanalinna.
Jõulupidu – Šoti Klubi tähistab jõuluaega meeleoluka peoga. Viimaste aastate armastatud komme on korraldada klubiliikmete rõõmuks jõulupeo raames suur jõululoterii.

Tark Õhtusöök – mitu korda aastas toimub klubi ruumides Šoti Toas klubiliikmete seas populaarne õhtusöök-vestlusring huvitava külalisega. Targa õhtusöögi külalised on alati oma valdkonna tunnustatud spetsialistid. Kohtumised teeb eriliseks see, et need pole mitte ühepoolsed loengud, vaid usalduslikud vestlusringid.

Eesti Lahtised Meistrivõistlused Viskitundmises – Alates 90-ndate lõpust korraldab Šoti Klubi koos viskide maaletoojatega Eesti Lahtisi Meistrivõistlusi Viskitundmises (Viskivõistlus). Ürituse eesmärk on arendada viskikultuuri Eestis ning anda võimalus sarnase suunitlusega klubidel üle Eesti kord aastas kokku tulla ning jõudu katsuda. Võistlus koosneb traditsiooniliselt kahest voorust: teoreetiline ning praktiline voor. Teooriaküsimused eeldavad teadmisi viski tootmise, ajaloo, tootmispiirkondade ja -kultuuri kohta ning praktilise vooru küsimused kujutavad endast erinevate väärtviskide määramist ja tundmist pimedegusteerimise kaudu.

Suveõhtusöök – suvel suurem klubitegevus raugeb, kuid selleks, et kohtumistel liiga pikka pausi ei tekiks, saadakse jaanipäevajärgselt kokku Šoti Klubi hoovil, müüriäärsel ülemisel terrassil ja nagu ikka – nauditakse head seltskoda, Lee kokkade hõrgutisi ja kaunist muusikat.

Lisaks traditsioonilistele üritustele saadaks kokku koolitustel, ekskursioonidel jne. Klubi algusaastail peeti igal sügisel üheskoos Šoti Klubi jahti.

Legendaarseks on saanud nii möödunud kui ka käesoleval sajandil toimunud Šoti Klubi ühisreisid Šotimaale.