Klubi tegevus

Läbi aastate oleme tegelenud kultuurivahetusega Eesti ja Šotimaa vahel.  Meie tegemisi on toetanud Briti Saatkond. Nii näiteks osalesime maailmakuulsa Šoti luuletaja Robert Burns’i luulekogu väljaandmisel ning tähistame ka igal aastal pidulikult sama luuletaja sünniaastapäeva. Samuti oleme korraldanud Šotimaad tutvustavaid turismireise. Üha rohkem aga oleme katsunud üles otsida ja ära tunda ka kodumaiseid pärle.

Šoti Klubil on välja kujunenud omad traditsioonilised üritused: iga aasta alguses kohtume Robert Burnsile pühendatud luulehõngulisel õhtusöögil.

Suvise pööripäeva paiku on kombeks teha üheskoos jaanituld, kuid omakeskis kutsutakse seda ka Šoti Klubi jõuludeks, küllap osaliselt ka sellepärast, et sel üritusel ei puudu kunagi laualt traditsiooniline jõuluroog -  verivorst.

Septembris tähistame alati vähema või suurema pidulikkusega Šoti Klubi sünnipäeva. Hilissügisel toimub traditsiooniline jaht ning detsembris jõulupidu.

Lisaks traditsioonilistele üritustele saame kokku ka spontaansetel üritustel, mis on alati kantud mingist läbivast motiivist või meeleolust. Sageli koguneme ka degusteerima erinevaid viskisorte. 

Klubi pakub vastavalt liikmete soovile stiilset, harivat, meeleolukat, kuid teinekord ka lihtsalt mõnusat meelelahutust heas seltskonnas.

Suvel on võimalik siseõues kasutada putting greeni ja mängida noolemängu.

Lisaks erinevatele Šoti klubi restorani saalidele on klubiliikmete päralt privaatne klubiruum, kus on võimalik omaette nautida restorani poolt pakutavat, tutvuda Šotimaad puudutava kirjandusega või lugeda ajalehti. Klubiruumi pääsevad vaid Šoti klubi liikmed, soovi korral ka koos oma kaaslastega.